PNL Râmnicu Vâlcea a dat startul campaniei pentru alegerile locale

 Breaking News

PNL Râmnicu Vâlcea a dat startul campaniei pentru alegerile locale

PNL Râmnicu Vâlcea a dat startul campaniei pentru alegerile locale
august 27
17:45 2020

În contextul campaniei electorale pentru alegerile locale, PNL Râmnicu Vâlcea, în frunte cu candidatul pentru Primăria Râmnicu Vâlcea, Virgil Pîrvulescu și cu echipa sa de consilieri, a dat startul oficial al campaniei printr-o acțiune care a avut loc vineri, 28 august, în Scuarul „Mircea cel Bătrân”. La eveniment au participat aproximativ 400 de liberali care și-au susținut candidații, au împărțit pliante și au discutat cu locuitorii orașului Râmnicu Vâlcea. La acest eveniment au participat președintele Cristian Buican, candidatul PNL pentru președinția Consiliului Județean, Claudia Banu, președinte al Organizației municipale, Virgil Pîrvulescu, candidatul PNL la Primăria municipiului Râmnicu Vâlcea și senatorul Romulus Bulacu, alături de forurile de conducere ale PNL. „Râmnicu Vâlcea are nevoie de o relansare economică, acesta fiind și principalul nostru obiectiv pentru acest oraș. Trebuie să atragem investitori, care să creeze locuri de muncă și să ofere un salariu minim decent pentru locuitorii acestui oraș. Râmnicenii au nevoie de
o administrație publică locală cu viziune, pricepere și care dă dovadă de interes față de nevoile și cererile lor. Primarul este direct responsabil de bunăstarea orașului și implicit a cetățenilor. Am în spate o echipă de oameni tineri, serioși, muncitori, profesioniști în domeniile lor de activitare, care își doresc acum să lucreze în slujba cetățeanului, să
participe activ la procesul de schimbare al orașului Râmnicu Vâlcea. Acum este timpul să ne implicăm și să modernizăm acest oraș din toate punctele de vedere, ori altfel vom fi martorii unei degradări intense a calității vieții noastre, ca cetățeni ai orașului Râmnicu Vâlcea. Știu că râmnicenii au nevoie și își doresc o schimbare radicală a orașului. Administrația publică locală din orașul nostru are nevoie de profesionalism, viziune, transparență și interes față de cetățean, iar împreună cu echipa mea, asta vom aduce
Primăriei Râmnicu Vâlcea”, a declarat Virgil Pîrvulescu.


„Colegul meu, domnul Virgil Pîrvulescu, are toată susținerea Partidului Național Liberal, întrucât a reușit să convingă prin seriozitate și profesionalism că este candidatul ideal pentru Primăria Râmnicu Vâlcea. Ne dorim cu toții o schimbare în bine pentru orașul nostru, astfel că propunem pentru cetățeni un set de soluții fezabile și necesare. PentruConsiliul Local am desemnat o echipă de tineri, cu performanțe în carierele profesionale, fără vulnerabilități care să afecteze deciziile în viitoarea structură a Consiliului Local Municipal. Împreună, prin seriozitate și respect față de cetățeni, reușim să deschidem orașul Râmnicu Vâlcea, iar alături de Cristian Buican, candidatul nostru la președinția CJ, să reclădim județul Vâlcea ”, susține Claudia Banu.

„Lansăm azi campania electorală în județul Vâlcea. Venim în fața vâlcenilor cu cei mai buni candidați și cele mai bune soluții pentru județul Vâlcea și vâlceni. Locuri de muncă bine plătite, servicii publice de calitate, respect pentru cetățean și nevoile lui și asigurarea unui viitor generațiilor următoare sunt priorități și principii pentru platforma PNL și
candidații noștri. Împreună, cu echipele de profesioniști pe care le-am desemnat la nivelul unităților administrativ teritoriale, Reclădim județul Vâlcea!” a conchis președintele PNL Vâlcea, candidat la Președinția Consiliului Județean Vâlcea.

Despre autor

Claudia Schiopu

Claudia Schiopu

Articole similare

0 Comentarii

Nu sunt comentarii

Vrei sa fii primul care comenteaya acest articol?

Scrie un comentariu

Scrie un comentariu

Rezolva operatia antiSPAM si trimite comentariul! *

Special

Magazinele dedicate șoferilor de camioane- truck shop-urile

Viața de șofer pe camion nu este una ușoară. Cei care practică această meserie spun că fie îți place, fie nu, nu există loc de compromis.

Românilor le place să parieze pe loterii internaţionale

Românilor le place să parieze pe loterii internaţionale, mai ales pe cele online, de când ele au devenit o alternativă la extragerile oferite de Loteria Română: 5/40, 6/49, Noroc, Super Noroc, Joker şi Noroc Plus.

 

Evoluția linei Samsung Galaxy S: Top 4 cele mai distincte inovații ale uneia dintre cele mai de succes game de telefoane din lume

Anul 2010 a reprezentat momentul în care Samsung a devenit cu adevărat un colos pe piața telefoanelor mobile, în sensul că prin anunțarea lui Samsung Galaxy S, compania Coreeană a reușit să aducă pe piață un smartphone care să rivalizeze, într-adevăr, monopolul pe care Apple îl avea deja încă din 2007 prin al său Iphone.

 

Cum sa iti protejezi casa- Solutii inteligente pentru o locuinta comoda si sigura

Odata ce devii proprietarul unei case, este important sa iei toate masurile necesare pentru a-ti proteja casa de diversele tipuri de daune care pot aparea.

 

Cu siguranță te-ai săturat de clasica ținută de iarnă, formată din pantaloni groși, pulovere și cizme îmblănite.

Stirile pe zile

august 2020
L Ma Mi J V S D
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Ultimele comentarii

Fie că bunul D-zeu și Maica Sf., împreună cu ocrotitorul,acestor ținuturi,,,,,,SF.si marele mucenic////Grigore Decapolitul""'''''sa vă...

Ma bucur tare mult sa vad un om concentrat pe productie si locuri de munca....

De ce nu isi "arondeaza" de pilda...Tomsaniul? Pentru ca "corb la corb nu-si scoate ochii?...iar...

Sunt Popescu Gabriel fostul Director al Caminului Balcesti ceea ce a-ti scris despre mine este...

Doar ca noi, cei care traim in sudul judetului nu vrem sa devenim groapa de...

Bună, acesta este un comentariu. Pentru a începe moderarea, editarea și ștergerea comentariilor, te rog...