Echipele vâlcene, în seria de Sibiu

Federația Română de Fotbal a anunțat azi componența celor 10 serii ale Ligii a III-a. Cele trei echipe vâlcene, Flacăra Horezu, Viitorul Dăești și Minerul Costești au fost repartizate în Seria a VI-a, cu echipe din zona Sibiului.

Conform tragerii la sorți efectuată joi la sediul FRF, în prima etapă a Seriei C7, pe 12 septembrie sunt programate jocurile Minerul Costești – Viitorul Dăești și Jiul Petroșani. Dăești și Costești se înfruntă și pe 9 septembrie, în cupă.

În runda a doua este programat un alt derby vâlcean, Flacăra Horezu – Viitorul Dăești, în timp ce Costești se va deplasa la Șelimbăr, echipă care pare principala favorită la câștigarea seriei.

Pentru cele trei formații vâlcene este o noutate, ele fiind obișnuite cu echipe din zona Argeșului și Doljului. Anul trecut, Horezu și Dăești au juca în Seria Aradului, ceea ce le-a adus deplasări lungi și costisitoare.

SERIA A VII-A: CSM Deva, Măgura Cisnădie, Jiul Petroșani, Minerul Costești, Gaz Metan Mediaș II, Hermannstadt II, Viitorul Șelimbăr, Flacăra Horezu, Viitorul Dăești, Gilortul Tg. Cărbunești

Program Seria C7

Etapa 1
CSM JIUL PETROŞANI – ACS FLACĂRA HOREZU
CS MĂGURA CISNĂDIE – AFC HERMANNSTADT 2
CS GAZ METAN MEDIAŞ 2 – CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEŞTI
CSM DEVA – ACS VIITORUL ŞELIMBĂR
ACS MINERUL COSTEŞTI – CS VIITORUL DĂEŞTI


Etapa 2
ACS FLACĂRA HOREZU – CS VIITORUL DĂEŞTI
ACS VIITORUL ŞELIMBĂR – ACS MINERUL COSTEŞTI
CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEŞTI – CSM DEVA
AFC HERMANNSTADT 2 – CS GAZ METAN MEDIAŞ 2
CSM JIUL PETROŞANI – CS MĂGURA CISNĂDIE


Etapa 3
CS MĂGURA CISNĂDIE – ACS FLACĂRA HOREZU
CS GAZ METAN MEDIAŞ 2 – CSM JIUL PETROŞANI
CSM DEVA – AFC HERMANNSTADT 2
ACS MINERUL COSTEŞTI – CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEŞTI
CS VIITORUL DĂEŞTI – ACS VIITORUL ŞELIMBĂR


Etapa 4
ACS FLACĂRA HOREZU – ACS VIITORUL ŞELIMBĂR
CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEŞTI – CS VIITORUL DĂEŞTI
AFC HERMANNSTADT 2 – ACS MINERUL COSTEŞTI
CSM JIUL PETROŞANI – CSM DEVA
CS MĂGURA CISNĂDIE – CS GAZ METAN MEDIAŞ 2


Etapa 5
CS GAZ METAN MEDIAŞ 2 – ACS FLACĂRA HOREZU
CSM DEVA – CS MĂGURA CISNĂDIE
ACS MINERUL COSTEŞTI – CSM JIUL PETROŞANI
CS VIITORUL DĂEŞTI – AFC HERMANNSTADT 2
ACS VIITORUL ŞELIMBĂR – CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEŞTI


Etapa 6
ACS FLACĂRA HOREZU – CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEŞTI
AFC HERMANNSTADT 2 – ACS VIITORUL ŞELIMBĂR
CSM JIUL PETROŞANI – CS VIITORUL DĂEŞTI
CS MĂGURA CISNĂDIE – ACS MINERUL COSTEŞTI
CS GAZ METAN MEDIAŞ 2 – CSM DEVA


Etapa 7
CSM DEVA – ACS FLACĂRA HOREZU
ACS MINERUL COSTEŞTI – CS GAZ METAN MEDIAŞ 2
CS VIITORUL DĂEŞTI – CS MĂGURA CISNĂDIE
ACS VIITORUL ŞELIMBĂR – CSM JIUL PETROŞANI
CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEŞTI – AFC HERMANNSTADT 2


Etapa 8
ACS FLACĂRA HOREZU – AFC HERMANNSTADT 2
CSM JIUL PETROŞANI – CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEŞTI
CS MĂGURA CISNĂDIE – ACS VIITORUL ŞELIMBĂR
CS GAZ METAN MEDIAŞ 2 – CS VIITORUL DĂEŞTI
CSM DEVA – ACS MINERUL COSTEŞTI


Etapa 9
ACS MINERUL COSTEŞTI – ACS FLACĂRA HOREZU
CS VIITORUL DĂEŞTI – CSM DEVA
ACS VIITORUL ŞELIMBĂR – CS GAZ METAN MEDIAŞ 2
CS GILORTUL TÂRGU CĂRBUNEŞTI – CS MĂGURA CISNĂDIE
AFC HERMANNSTADT 2 – CSM JIUL PETROŞANI

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.

Rezolva operatia antiSPAM si trimite comentariul! *