Virgil Pîrvulescu: „Un grup de firme din Italia va investi în Râmnicu Vâlcea, după 27 septembrie”

 Breaking News
  • No posts were found

Virgil Pîrvulescu: „Un grup de firme din Italia va investi în Râmnicu Vâlcea, după 27 septembrie”

Virgil Pîrvulescu: „Un grup de firme din Italia va investi în Râmnicu Vâlcea, după 27 septembrie”
septembrie 17
17:46 2020

Virgil Pîrvulescu s-a întâlnit zilele trecute cu mai mulți investitori italieni, care și-au exprimat dorința de a deschide fabrici în Râmnicu Vâlcea. Oamenii de afaceri din Italia au fost de acord să respecte condițiile propuse de candidatul PNL, în schimbul facilităților fiscale oferite.

„Ne-am întâlnit online cu reprezentanții  Confindustria Sardegna, o entitate care reunește 350 de investitori din Italia, care acționează în domenii diverse precum industria IT, prelucrarea lemnului, transport, turism, industrie alimentară și multe altele. Am discutat despre relația economică pe care o vom dezvolta după data de 27 septembrie în Râmnicu Vâlcea. Mai multe firme și-au exprimat dorința de a investi la noi în oraș. Îi vom ajuta pe acești antreprenori prin oferirea unor facilități fiscale, precum chirii minimale ale terenurilor și scutirea de la plata impozitului pe clădiri pe o perioadă de șapte ani. În schimb, investitorii vor respecta măsurile propuse de noi.”, susține Pîrvulescu.

Liberalul consideră că investitorii au ocolit până acum orașul Râmnicu Vâlcea din cauza lipsei de profesionalism a actualei administrație publică locală și din cauza unor interese personale  ale domnului Gutău.

„Cine afirmă că Primăria nu este direct responsabilă de atragerea investitorilor dă dovadă, de fapt, de lipsă de viziune și de interes față de bunăstarea cetățenilor. Pirelli de ce nu și-a mai deschis fabrică la noi în oraș? De ce investitorii au ocolit orașul nostru? Pe actualul primar nu-l interesează faptul că cetățenii orașului muncesc pe salariul minim pe economie sau că tinerii absolvenți nu-și găsesc locuri de muncă. Domnul Gutău este interesat doar de propria persoană și de acoliții săi. Din acest motiv nu se dorește atragerea investitorilor la noi. Gutău vrea ca Râmnicu Vâlcea să rămână sărac. Noi vom schimba acest lucru, imediat după alegeri, drept dovadă că purtăm deja discuții cu investitori, care vor dezvolta orașul nostru drag din punct de vedere economic.”, conchide Virgil Pîrvulescu.

Material comandat de Partidul Naţional Liberal, cod AEP 21200012, executat de SC INFOTOUR SRL

Despre autor

Claudia Schiopu

Claudia Schiopu

Articole similare

0 Comentarii

Nu sunt comentarii

Vrei sa fii primul care comenteaya acest articol?

Scrie un comentariu

Scrie un comentariu

Rezolva operatia antiSPAM si trimite comentariul! *

Special

Magazinele dedicate șoferilor de camioane- truck shop-urile

Viața de șofer pe camion nu este una ușoară. Cei care practică această meserie spun că fie îți place, fie nu, nu există loc de compromis.

Românilor le place să parieze pe loterii internaţionale

Românilor le place să parieze pe loterii internaţionale, mai ales pe cele online, de când ele au devenit o alternativă la extragerile oferite de Loteria Română: 5/40, 6/49, Noroc, Super Noroc, Joker şi Noroc Plus.

 

Evoluția linei Samsung Galaxy S: Top 4 cele mai distincte inovații ale uneia dintre cele mai de succes game de telefoane din lume

Anul 2010 a reprezentat momentul în care Samsung a devenit cu adevărat un colos pe piața telefoanelor mobile, în sensul că prin anunțarea lui Samsung Galaxy S, compania Coreeană a reușit să aducă pe piață un smartphone care să rivalizeze, într-adevăr, monopolul pe care Apple îl avea deja încă din 2007 prin al său Iphone.

 

Cum sa iti protejezi casa- Solutii inteligente pentru o locuinta comoda si sigura

Odata ce devii proprietarul unei case, este important sa iei toate masurile necesare pentru a-ti proteja casa de diversele tipuri de daune care pot aparea.

 

Cu siguranță te-ai săturat de clasica ținută de iarnă, formată din pantaloni groși, pulovere și cizme îmblănite.

Stirile pe zile

septembrie 2020
L Ma Mi J V S D
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Ultimele comentarii

Fie că bunul D-zeu și Maica Sf., împreună cu ocrotitorul,acestor ținuturi,,,,,,SF.si marele mucenic////Grigore Decapolitul""'''''sa vă...

Ma bucur tare mult sa vad un om concentrat pe productie si locuri de munca....

De ce nu isi "arondeaza" de pilda...Tomsaniul? Pentru ca "corb la corb nu-si scoate ochii?...iar...

Sunt Popescu Gabriel fostul Director al Caminului Balcesti ceea ce a-ti scris despre mine este...

Doar ca noi, cei care traim in sudul judetului nu vrem sa devenim groapa de...

Bună, acesta este un comentariu. Pentru a începe moderarea, editarea și ștergerea comentariilor, te rog...