PNL Râmnicu Vâlcea a dat startul campaniei pentru alegerile locale

În contextul campaniei electorale pentru alegerile locale, PNL Râmnicu Vâlcea, în frunte cu candidatul pentru Primăria Râmnicu Vâlcea, Virgil Pîrvulescu și cu echipa sa de consilieri, a dat startul oficial al campaniei printr-o acțiune care a avut loc vineri, 28 august, în Scuarul „Mircea cel Bătrân”. La eveniment au participat aproximativ 400 de liberali care și-au susținut candidații, au împărțit pliante și au discutat cu locuitorii orașului Râmnicu Vâlcea. La acest eveniment au participat președintele Cristian Buican, candidatul PNL pentru președinția Consiliului Județean, Claudia Banu, președinte al Organizației municipale, Virgil Pîrvulescu, candidatul PNL la Primăria municipiului Râmnicu Vâlcea și senatorul Romulus Bulacu, alături de forurile de conducere ale PNL. „Râmnicu Vâlcea are nevoie de o relansare economică, acesta fiind și principalul nostru obiectiv pentru acest oraș. Trebuie să atragem investitori, care să creeze locuri de muncă și să ofere un salariu minim decent pentru locuitorii acestui oraș. Râmnicenii au nevoie de
o administrație publică locală cu viziune, pricepere și care dă dovadă de interes față de nevoile și cererile lor. Primarul este direct responsabil de bunăstarea orașului și implicit a cetățenilor. Am în spate o echipă de oameni tineri, serioși, muncitori, profesioniști în domeniile lor de activitare, care își doresc acum să lucreze în slujba cetățeanului, să
participe activ la procesul de schimbare al orașului Râmnicu Vâlcea. Acum este timpul să ne implicăm și să modernizăm acest oraș din toate punctele de vedere, ori altfel vom fi martorii unei degradări intense a calității vieții noastre, ca cetățeni ai orașului Râmnicu Vâlcea. Știu că râmnicenii au nevoie și își doresc o schimbare radicală a orașului. Administrația publică locală din orașul nostru are nevoie de profesionalism, viziune, transparență și interes față de cetățean, iar împreună cu echipa mea, asta vom aduce
Primăriei Râmnicu Vâlcea”, a declarat Virgil Pîrvulescu.


„Colegul meu, domnul Virgil Pîrvulescu, are toată susținerea Partidului Național Liberal, întrucât a reușit să convingă prin seriozitate și profesionalism că este candidatul ideal pentru Primăria Râmnicu Vâlcea. Ne dorim cu toții o schimbare în bine pentru orașul nostru, astfel că propunem pentru cetățeni un set de soluții fezabile și necesare. PentruConsiliul Local am desemnat o echipă de tineri, cu performanțe în carierele profesionale, fără vulnerabilități care să afecteze deciziile în viitoarea structură a Consiliului Local Municipal. Împreună, prin seriozitate și respect față de cetățeni, reușim să deschidem orașul Râmnicu Vâlcea, iar alături de Cristian Buican, candidatul nostru la președinția CJ, să reclădim județul Vâlcea ”, susține Claudia Banu.

„Lansăm azi campania electorală în județul Vâlcea. Venim în fața vâlcenilor cu cei mai buni candidați și cele mai bune soluții pentru județul Vâlcea și vâlceni. Locuri de muncă bine plătite, servicii publice de calitate, respect pentru cetățean și nevoile lui și asigurarea unui viitor generațiilor următoare sunt priorități și principii pentru platforma PNL și
candidații noștri. Împreună, cu echipele de profesioniști pe care le-am desemnat la nivelul unităților administrativ teritoriale, Reclădim județul Vâlcea!” a conchis președintele PNL Vâlcea, candidat la Președinția Consiliului Județean Vâlcea.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.

Rezolva operatia antiSPAM si trimite comentariul! *