Impact Real

Un ziar aproape de oameni
Horezu iese din criză!

Flacăra Horezu a reușit sâmbătă o victorie importantă, 3-1 cu Sporting Roșiori și a ieșit din pasa neagră.

După patru meciuri fără victorie, Flacăra a câștigat sâmbătă, în Trept, 3-1 cu Roșiori, o candidată clară la play-off. Oaspeții au deschis scorul în minutul 20, profitând de o eroare a defensivei. Flacăra a egalat rapid, în minutul 28, când Răzvan Dinu a obținut un penalty și Radu Georgescu a egalat din punctul cu var Gazdele au mai avut două ocazii mari, prin Dinu și Bîrzan, nevalorificate.

La 10 minute de la reluare, Radu Bîrzan a trimis un șut imparabil, la colțul lung și horezenii au făcut 2-1. Spre final, Radu Georgescu și-a trecut în cont ”dubla” și Flacăra a câștigat cu 3-1. Lupta din subsolul clasamentului este însă una strânsă, dar nici distanța până la locul 4 nu este mare, așa că echipa lui Narcis Enăchescu trebuie să adune în continuare puncte.

Horezu: Sporea – Mihăilă, Diaconescu, Vișan, Comănescu – Dobre, Nistor – I. Marian, Bîrzan, R. Georgescu – R.Dinu. Au mai intrat: Kenneth, Dobrin, Burcea și Horumbă.