Sportivii de la CS Chimia au luat cinci medalii la Campionatul Național de Kempo K1

Sportivii de la CS Chimia s-au remarcat la Campionatul Național de kempo K1, unde au obținut 5 medalii, dintre care una de aur, una de bronz și trei de argint.

Campionatul Național de Kempo K1 s-a disputat la București și a avut parte de o participarea numeroasă, peste 700 de sportivi din 62 de cluburi întâlnindu-se pe tatami.

La seniori, Andrei Sârbu a obținut argintul la la categoria -70 kg.  Daniel Ion Ciuma a obținut bronzul la categoria -80 kg. Mario Dumitrașcu a câștigat aurul la juniori 1, la categoria -100 kg. La juniori 3, Ștefan Nica Dragnea a câștigat și el bronzul  la -35 kg, iar Eduard Diaconu  a luat tot bronzul la -45 kg.

Antrenorul Florian Călin speră ca rezultatele din viitor să fie și mai bune. ”A fost o competiție foarte grea, noi ne pregătim în continuare pentru anul viitor, sperăm să avem rezultate și mai bune la următoarele competiții” a declarat antrenorul de la secția kempo de la CS Chimia, Florian Călin.