Vâlcenii, egali în deplasare cu un adversar de Liga 2 (foto)

Echipa de Liga 3 SCM Rm. Vâlcea a remizat sâmbătă la Sibiu, scor 0-0 cu CSC Șelimbăr, formație care activează în Liga 2. Singura echipă neînvinsă din seriile Ligii 3, Vâlcea își testează forțele în această iarnă cu adversare bune, de nivelul Ligii 2. În primul amical, roș-albaștrii câștigaseră cu 5-3 disputa cu Kids Tâmpa, care activează tot la Liga 3.

După ce a pierdut miercurea trecută în Bănie, 1-4 cu FC U Craiova 1924, Vâlcea a arătat mult mai bine sâmbătă, pe terenul sintetic CFR din Sibiu, cu CSC Șelimbăr, scor 0-0. De altfel, cele două echipe se reîntâlnesc pe 7 februarie, în Zăvoi.

Cu gândul la promovarea în Liga 2, SCM Râmnicu Vâlcea i-a adus în această iarnă pe Denis Brînzan și Gabriel Dodoi, din Liga 2, de la CSM Focșani, Patrick Tancău, de la Shamrock Rovers (Irlanda), Răzvan Tameși de la FCSB și Alexandru Dinoci, de la FC Argeș.

SCM egal în deplasare

Antrenorul Eugen Beza îl testează în această perioadă pe fundașul dreapta Sturzu și rămâne de văzut dacă îl va păstra pe viitor în lot. Campania de transferuri nu se încheie aici și vâlcenii mai caută un fundaș dreapta, un mijlocaș central și un portar.

Până acum s-au reziliat acordurile cu Claudiu Trașcă, Radu Georgescu, Marius Neicu, Ionuț Olaru și Robert Gliga, dar mai pot urma și alte plecări.

SCM egal în deplasare

Până la reluarea Ligii 3, vâlcenii mai dispută amicale cu CSC Șelimbăr (7 februarie, Rm. Vâlcea), FC Argeș (14 februarie, Râmnicu Vâlcea), Vulturii Fărcășești (19 februarie, Râmnicu Vâlcea) și ACS Mediaș (21 februarie, la Sibiu).

SCM egal în deplasare

SCM Rm. Vâlcea: Gherguș – Sturzu, Dandea Pîrvulescu, Tameși – Dinoci Dodoi Brînzan, Tancău – Ivan, Rusu. Au mai jucat: Găgeatu, Pîrvu, Tudorescu, Ciortan, Sălcianu, Iana, Serafim, V. Ionescu, O. Popescu, Neagu.

SCM egal în deplasare

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.

Rezolva operatia antiSPAM si trimite comentariul! *