S-a schimbat liderul în Liga 4 Vâlcea. Băbeniul a furnizat din nou surpriza etapei
FC Băbeni a produs marea supriză din etapa a 19-a a Ligii 4, după ce a câștigat pe terenul liderului Cozia Călimănești cu un categoric 3-0.
După ce remizase acasă cu Horezu, FC Băbeni a mai furnizat o surpriză și s-a impus la Călimănești, cu 3-0, schimbând liderul. Pentru echipa din Băbeni au marcat B. Păun și Tătulescu (2).

De eșecul Coziei a profitat ACS Păușești Măglași, care s-a impus pe teren propriu cu 4-1 în disputa cu Lotru Brezoi și a urcat în fotoliul de lider. V. Diaconu (2), Andreescu și Cazan au marcat pentru echipa pregătită de R. Chelcea, care a mai avut și trei bare.

Viitorul Horezu continuă și ea lupta pentru titlul județean, 1-0 cu Oltețul Alunu, după reușita lui R. Nistor.
Lupta pentru titlul județean este mai echilibrată ca niciodată, cu trei echipe despărțite de doar două puncte: Păușești Măglași (51), Viitorul Horezu (50) și Cozia Călimănești (49).





