Ion Vlădulescu a fost învestit în funcţia de primar al localităţii Budeşti

Ion Vlădulescu: „Proiectele pe care le am pentru următorii patru ani sunt ambiţioase”

Primarul localităţii Budeşti, Ion Vlădulescu a mulţumit din nou localnicilor pentru votul puternic acordat lui şi echipei liberale: „Vreau să le mulţumesc cetăţenilor, echipei noastre, echipei de consilieri, dar şi celorlalţi. Am încheiat un mandat cu foarte multe reuşite. Dacă trec în revistă toate proiectele, avem cu ce ne mândri. Astăzi, localitatea se află la un nou început, începem un nou mandat pentru dezvoltarea comunei noastre, o dezvoltare care nu se întâmplă de astăzi, ea a început de câţiva ani. Acum, localitatea Budeşti se află pe un drum bun, un drum care trebuie continuat spre binele locuitorilor. Le mulţumesc tuturor cetăţenilor pentru votul masiv pe care mi l-au acordat. Au înţeles că localitatea Budeşti este o comună foarte importantă, care a fost condusă de o echipă performantă, şi cred că şi acesta este un motiv în plus pentru care cetăţenii nu s-au lăsat duşi de val în perioada campaniei electorale care a fost premergătoare alegerilor locale. După cum vedem, Consiliul Local Budeşti este constituit din 12 consilieri PNL, 3 PSD şi atât. Prin urmare, cetăţenii localităţii Budeşti au ştiut foarte bine să cântărească ceea ce înseamnă performanţă, muncă în echipă. Pot să vă spun cu mândrie că au fost realizate peste 56 de proiecte, investiţii care au fost în beneficiul locuitorilor comunei Budeşti. Prin multă muncă am reuşit, la nivelul aparatului din subordinea primarului să încheiem o echipă performantă, de specialişti, care s-a format în câţiva ani şi cu care am reuşit să promovăm, să implementăm şi să finalizăm foarte multe proiecte. Acelaşi lucru mi-l doresc şi în acest mandat. Proiectele pe care le am pentru următori patru ani sunt ambiţioase, sper să reuşim să le ducem la bun sfârşit”, afirmă primarul Ion Vlădulescu. Mulţumirile au fost adresate în discursul rostit cu ocazia depunerii jurământului de primar al localităţii Budeşti.

Budeşti, localitate-magnet pentru investitori

Budeştiul se numără printre cele mai dezvoltate aşezări din judeţ, iar comuna continua să se dezvolte. Dinamica economiei locale s-a schimbat foarte mult în ultimii ani, şi acest lucru se reflectă în noile investiţii ale administraţiei locale, în numărul de societăţi comerciale atrase în localitate care îşi desfăşoară activitatea aici şi, în general, în aspectul general al comunei. Altfel spus, localitatea Budeşti a cunoscut în ultimii ani una dintre cele mai spectaculoase transformări. Primarul localităţii, Ionel Vlădulescu spune că Budeştiul va deveni comuna cu cel mai mare venit pe cap de locuitor din judeţ, lucru care îi atrage spre această comună limitrofă inclusiv pe cei de la oraş. Gospodărirea eficientă a comunei, a bugetului local şi, nu în ultimul rând, bunăstarea cetăţenilor localităţii sunt obiectivele principale ale administraţiei locale şi în următorul mandat.

Leave comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.

Rezolva operatia antiSPAM si trimite comentariul! *