Sparta a remizat în deplasare cu Iris Titulescu și este la un pas de Liga 3

Sparta Râmnicu Vâlcea a remizat duminică, scor 1-1 în deplasare cu Iris Titulescu, în manșa tur a barajelor de promovare în Liga 3.

Campionii județeni din Vâlcea au făcut deplasarea cu o zi înainte, fiind cazați la Slatina, la un hotel de lux.

Gazdele au deschis scorul în minutul 57, prin Ana. Vâlcenii au avut ocazii importante, Streinu trimițând în bară. Din minutul 65, Iris Titulescu a jucat în inferioritate numerică, după ce Butoi a fost eliminat. Vâlcenii au egalat în ultimul minut regulamentar, prin Pașoi. În prelungiri, gazdele au mai avut un jucător eliminat, pe Baboi.

”După aspectul jocului, meritam mai mult, am fost echipa mai bună, am avut și două bare, iar portarul lor a prins o zi mare. Avem încredere că vom câșțiga în retur și vom promova la Liga 3” a spus președintele clubului Sparta, Romeo Chelcea.

Returul va avea loc pe Isport Arena, duminică, 23 iunie, de la ora 17.30.